пʼятниця, 24 березня 2023 р.

24.03.2023 р.

 Посилання на онлайн-урок: (початок 10:30): https://meet.google.com/dhz-gfjx-okf

Вчитель Кобзар Л.В.

Тема Панно

 

                  Історична довідка

Аплікацією називають вид рукоділля, коли малюнок відтворюється через перенесення фрагменту певної форми на матеріал, що служить основою. На відміну від клаптикового шиття, у якому полотно зшивається з дрібних клаптів, у аплікації клапті нашиваються на полотно.

          

   Інструменти і матеріали

Тканини

Окрім бавовняних тканин з різноманітними візерунками, у аплікації використовують різноманітні матеріали: металізовану прозору тканину, органзу, оксамит, плісеровану синтетичну тканину й інші, що мають рельєфну поверхню, фетр. Окремі елементи геометричних чи рослинних орнаментів можна вирізати з декоративних тканин. А щоб скріпити виворітний бік використовують прокладки на термоклейовій основі.

Інструменти

Швацькі нитки для зшивання і обкидання деталей. Нитки для вишивання, щоб додати виробу потрібної виразності, або щоб задекорувати необроблені краї. Також використовують смугасті та металізовані нитки.

Гострі ножиці, з довгими і короткими лезами, будуть потрібні для викроювання елементів аплікації. Тонкими булавками (переконайтесь, що вони не іржаві) скріплюють деталі з основою. А щоб переносити малюнок. слід заготувати крейду чи копіювальний папір.

    Техніки ручної аплікації

Тривалий час основною технікою аплікації була ручна праця. Тканини для аплікації підбирають подібної щільності, а накладаючи, слідкують, щоб напрямок ниток тканини фрагмента співпадав із напрямком ниток основи.

Основний метод. Часто для аплікації використовують кросна, але якщо усі елементи добре розпрасовані і акуратно наметані, можна обійтися без них. Для аплікації часто використовують малюнок, до натурального розміру якого додають припуски на шви (6 мм). Цей малюнок переносять на тонкий картон, виготовивши шаблон. Тепер накладіть шаблон на тканину і обведіть, виготовивши деталь. Підгорнть припуски на шви і прометайте край. Приметайте деталі до тканини основи, а потім акуратно пришийте їх. Випрасуйте виріб і видаліть нитку основи.

Виготовлення тонких вигнутих елементів. Тонкі елементи, такі як стебла і плодоніжки викроюють по косій. Щоб виготовити стеблинку завширшки 3 мм, викроїть по діагоналі у поперечному напрямку смужку з тонкої бавовняної тканини 10 мм завширшки. Загорніть краї з обох боків. Притисніть пальцями і приметайте.

Смужка тканини, викроєна по косій, добре тягнеться, і її можна вкладати у будь-які вигадливі візерунки.

Криві і кола. Слід приділити особливу увагу заокругленим частинам симетричних елементів (сердечка чи кола). Їхні контури мають бути плавними. Для цього вирізаний фрагмент спершу закріплюють на паперовій підкладці, а потім пришивати: викроїть необхідний фрагмент з тканини (врахувавши припуски на шви), виріжте з паперу підкладку і акуратно приметайте тканевий фрагмент поверх паперової підкладки, злегка підзбиравши краї вздовж заокруглень і підрівнюючи припуски. Тепер відпрасуйте фрагмент зі споду. Тепер видаліть нитку наметування і паперову підкладку. Зметайте фрагмент із основою і пришийте його. Зробіть кілька стібків тісно один до одного у верхній частині сердечка.

 

 

                            Аналоги              

a)   Аплікація на подушці;

 

 

 

                                   

 

 

   

 

 b) Аплікація на папері нитками;

 

 

 

 

 

 

 

                             Фотографія моєї роботи

 

 

                                          Схема роботи

Для того щоб зробити аплікацію нам потрібно:

§  Основна тканина ( з якої власне шиється виріб).

§  Ласкутики тканини для аплікації.

§  Нитки, голка, різні елементи-гудзички, бантики.

§  Ножиці.

Складність 1.

1)     Для початку виберемо мотив для аплікації. Краще щоб він був не дуже складний, але гарний. Я взяла за основу дівчину з квітами.

2)     Робила аплікацію на хлопковій тканині.

3)     Для початку потрібно обметати тканину, а потім обвести силуети малюнку.

4)     Потім підібрати тканину, з якої буде основна частина аплікації. І перекласти викрійку.

5)     Вирізати перекладений малюнок на тканині.

6)     Після того як ми вирізали силуети ми можемо обметати силуети на тканині.

7)     Якщо є бажання то можемо пришити до даної  аплікації бантики, або бісер.

8)     Після завершення ми бачимо гарну аплікацію яку ми можемо використати де завгодно.

                        

                             Вартість виробу

1)     Тканина- 60 грн.

2)     Ласкутики- безкоштовно можна знайти вдома.

3)     Нитки- 10 грн.

4)     Бантики- 15 грн.

5)     Бісер- безкоштовно можна знайти вдома.

Немає коментарів:

Дописати коментар